S O S za predsednika države
Vili Kovačič oziroma državljan K, nekakšen slovenski Don Kihot, ki se spopada z mlini na veter slovenske (ne)pravne države, a mu je vseeno uspelo s pritožbo ustaviti nadaljevanje finačno megalomanskega projekta 2. tira, se je tokrat s pozivom obrnilna predsednika Republike Boruta Pahorja.
Spoštovani gospod predsednik države g. Borut Pahor,
25 let plevela je skoraj povsem uničilo demokracijo, katere namen je neposredna ali posredna udeležba ljudi pri upravljanju države. Neposredna demokracija ne more biti milostni dar oblasti pač pa varovalka pred njo in njenimi zlorabami. Neposredno demokracijo pa moramo seveda naredi operativno, sposobno življenja in dosegljivo, da ne bo več zgolj drobtina z bogatinove mize, pač pa sredstvo odločanja in vzpodbuda za kvaliteto odločanja v DZ, ki je v tem mandatu doseglo svoje zgodovinsko dno. Vzpostaviti moramo stanje, ko se bo oblast bala državljanov in ne kot danes, ko se državljani bojimo oblasti. Toliko o načelnem izhodišču. Praktični vidik pa je konkretizacija tega izhodišča.
Zakaj gre ?
Gospod predsednik, prišel je čas ko ni več časa. Ustavno sodišče je z odločbo v referendumskem sporu, katerega pobudnik sem bil, ob pritožbi na izid referenduma o zakonu 2TIR-u, zakonodajalcu povsem jasno naložilo, da najkasneje v 1 letu uskladi ZVRK in ZRLI z ustavo – gre za Zakon o referendumski kampanji in Zakon o referendumu in ljudski iniciativi. Analogno pa gre tudi za zakon o RTVSLO in druge skrite pasti, ki so nam jih zvito nastavili navidezni demokrati, v resnici pa skriti nasprotniki – na zunaj varuhi demokracije. Stvari pa so povezane. Večina navedenih problemov, se namreč navezuje tudi na volitve v lokalne skupnosti in volitve v državni zbor.
Naj povzamem. Naloga ni enostavna, kajti premalo je delavcev v gospodovem vinogradu, zato se moramo dogovoriti in povezati vsi akterji, ki lahko kaj pripomoremo k izboljšanju razmer. Ti pa so po mojem naslednji:
1) Predsednik države
2) Državni svet,
3) Davkoplačevalci in
4) civilne pobude in dobro misleči posamezniki
Skratka, referendumski spor, ki poteka pred Ustavnim in Vrhovnim sodiščen nas naravnost sili, da preidemo od besed k dejanjem, da preidemo od načelnega h konkretnemu, da ne čakamo na sodne mline, saj je zadnja ustavna odločba o tem dovolj jasna. Nobenega opravičila ni za čakanje.
Spoštovani gospod predsednik Borut Pahor, prosim za sprejem in poglobljen pogovor na to temo. Imam povsem konkretne predloge, vsako čakanje na razplet je voda na mlin kripto demokratom, ki govorijo o spremembah s figo v žepu, z namenom, da vse ostane isto.
V pričakovanju odgovora vas lepo pozdravljam ,
Ljubljana 24.02.2018, Vili Kovačič, državljan K.