Doslej peticijo podpisalo skoraj 2.000 zavednih državljanov
· Ustavitev političnega aktivizma v medijih, še posebej javnih, kot je RTV Slovenija.
· Ukinitev prisilnega plačevanja RTV prispevka in možnost prostovoljne dodelitve tega prispevka mediju po lastni izbiri državljana.
· Revizija medijskih in oglaševalskih monopolov ter njihova ukinitev.
Ali ljudje še želijo javni TV servis za katerega vsa mesec plačujemo 12 evrov? Si želimo javni servis, kjer sami novinarji pozivajo k protestom v času epidemije? Si želimo javni servis, kjer novinarji zavajejo, potvarjejo in lažejo?
Preberi še: https://vfokusu.com/post/545207/pricenja-se-vseslovenska-peticija-proti-
Osnova demokratične družbe, kakršno poznamo iz najbolj razvitih evropskih držav, je gotovo pluralnost medijev. Medijska krajina v kateri se lahko s svojimi prepričanji najde vsak državljan. Naša država je v tem trenutku pred pomembno prelomnico: ne le gospodarsko, ampak tudi družbeno lahko stopi na novo razvojno stopnico, ki jo bo popeljala v družbo teh – po napredku in demokratičnosti – prvorazrednih družb.
“Trenutna slovenska drugorazrednost v veliki meri plod enostranskega medijskega poročanja. Tako poročanje je rezultat utrjenih struktur v medijih, ki preprečujejo pluralnost. Namesto demokratičnega izražanja različnih svetovnonazorskih prepričanj imamo velikokrat možnost slediti samo točno določenemu. A tudi to prepričanje velikokrat ni iskreno, ampak ga zaradi netransparentnosti lastniških in drugih pritiskov narekujejo politični in kapitalski interesi. To bi lahko kmalu pripeljalo do konca demokracije v naši državi,” tako so zapisali pobudniki peticije.
Preberi še: https://vfokusu.com/post/545245/zbranih-je-prvih-1000-podpisov-proti-prisilnemu-placevanju-rtvslo-nadaljujemo
Povezava do peticije, preberite in podpišite: (https://odpoved.si/)
Podpisniki peticije na osnovi temeljnih človekovih pravic in svoboščin, ki jih zagotavlja Ustava Republike Slovenije s podpisom te peticije zahtevajo:
· Medijsko krajino, kjer bodo mediji predstavljali demokratično platformo za soočanje različnih družbenih konceptov in prepričanj.
· Medije, zlasti javne, ki bodo sledili svojemu deklariranemu poslanstvu, da zagotavljajo neodvisno, objektivno in resnicoljubno informiranje ter pokrivajo demokratične potrebe vseh prebivalcev, ne glede na njihovo politično, versko ali drugo prepričanje.