Nekategorizirano

Celje: Izbrankam trenerja Damirja Grgiča tokrat ni uspelo

Včeraj je bila v Celju na sporedu zadnja tekma 9. kola WABA lige. Gre za žensko različico Jadranske košarkarske lige. Nasprotnice celjskih košarkaric so bile košarkarice Budučnosti Bemax iz Podgorice.

Izkazalo se  in potrdilo da gre za dve najbolj kvalitetni ženski ekipi v WABA ligi.  Po začetnem vodstvu domače ekipe sta se sprva moštvi menjavali v vodstvu, kasneje pa so gostje iz Podgorice imele vse niti v rokah. Do prvega izenačenja je prišlo minuto in pol pred iztekom tretjega dela tekme,  na 75:75  je prišlo šele  v zadnji četrtini, dobrih trideset sekund pred iztekom rednega igralnega časa. Z ne odločenim izidom sta ekipi šli v podaljšek v katerem pa so zmagale  gostje iz Podgorice z končnim izidom 82:86.

Pomembno pri vsem tem je to da se dolga leta v Celju ohranja visokokakovosten  nivo ženske košarke. Da sta ekipi vodeni s strani priznanih strokovnjakov potrjuje tudi to,  da je celjski trener Damir Grgič obenem selektor ženske članske ekipe, Goran Bošković poleg  trenerskega dela z Budučnost Bemax iz Podgorice vodi Ukrajinsko člansko žensko reprezentanco.

Ženska košarkarska ekipa nadaljuje  tekmovanje v košarki v nadaljevanju sezone na dveh frontah in sicer v slovenski košarkarski ligi in v WABA ligi.