Putin zažugal Merklovi, da je zanj nesprejemljivo sleherno vmešavanje v beloruske notranje razmere
Nemška kanclerka Angela Merkel se je danes po telefonu z ruskim predsednikom Vladimirjem Putinom pogovarjala o razmerah v Belorusiji po predsedniških volitvah, Putin pa je kanclerki Merkel dejal, da je vsak poskus vmešavanja v notranje zadeve Belorusije “nesprejemljiv.”
“Vsak poskus vmešavanja bi privedel do stopnjevanja politične krize v tej državi,” je dejal Putin, poroča Reuters. Izjavil je tudi, da upa, da se bodo razmere v Belorusiji vrnile v normalno stanje “v najkrajšem možnem času”.
“Kanclerka Merklova je poudarila, da bi se morala beloruska vlada odreči nasilju nad mirnimi protestniki, takoj izpustiti vse politične zapornike in vzpostaviti nacionalni dialog z opozicijo in družbo, da bi premagala krizo,” je v izjavi sporočil tiskovni predstavnik kanclerke.