Nekategorizirano

Na Jerezu slavil Quartararo, težki padec prvaka Marqueza

Fabio Quartararo je prvi dosegel ciljno črto prve dirke Moto GP šampionske sezone 2020, drugi je bil Maverick Vinales, tretji pa Andrea Dovicioso.

Vendar je kljub temu aktualni svetovni prvak v “kraljevem razredu” Marc Marquez bil tisti, ki je dirko za špansko veliko nagrado zaznamoval na progi v Jerezu, vendar ne na zmagovalni način, saj je dvakrat zletel s proge in končal popolnoma brez točk.

Najprej je odletel v enem kotu na začetku dirke, iz 1. je nato zdrsnil na 16. mesto, a se je hitro pobral, dosegel celo 3. mesto in začel napadati drugo, kar ga je drago stalo. V tveganem napadu na Vinalesa je izgubil nadzor nad motorjem, letel po zraku in končal v gramozu.

Ugotovljeno je bilo, da si je Marquez med padcem zlomil nadlaket, zato bo moral na operacijo.