Ob podpisu pogodbe o pričetku delovanja Kampusa Celje kot podružnice Medicinske fakultete UL
Dogodki in prireditveizobraževanjeSlovenijaV fokusuZdravje

Celje: Kampus Celje-začetek nekaj pomembnega zdravje in izobraževanje v regiji. Da bo le kmalu!

Projekt Kampus Celje, ki bi naj z današnjim podpisom med SB Celje in Medicinsko fakulteto tudi začel pot nečesa pomembnega in velikega za medicinsko stroko,  predstavlja pričetek tesnega sodelovanja UL MF in Splošne in učne bolnišnice Celje za izvajanje enovitega magistrskega študijskega programa Medicina in Dentalna medicina ter znanstveno-raziskovalnega in strokovnega dela, ki bo vključevalo izvajanje predavanj, seminarjev, vaj, pouka v kliničnem okolju ob prisotnosti učiteljev in mentorjev, habilitiranih na UL MF. Ustanovitev organizacijske enote Celje v Splošni bolnišnici Celje kot enote Medicinske fakultete Univerze v Ljubljani je eden od kamenčkov v mozaiku nadaljnjega razvoja učne bolnišnice ter dodatni zagon za razvoj zdravstva v Mestni občini Celje, širši celjski regiji in Republiki Sloveniji. In v neki  predvidljivi prihodnosti tudi kaj več, recimo univerzitetna SB Celje.

 

Z današnjim dnem se odpira ena pot in se obenem  krepi  prepričanje,  da  je s tem pomembnim korakom, podpisom pogodbe o ustanovitvi Kampusa Celje  narejen  tudi velik korak naprej k ustvarjanju okolja, ki spodbuja razvoj mladih talentov, krepi celjsko  regijo in postavlja nove temelje za prihodnost na področju zdravstva in izobraževanja. In še oddatno spodbuja krepitvi pogojev za delovanje in karierno napredovanje v mestu Celje.

Pogodbo o ustanavljanju  Kampus Celje kot podružnice ljubljanske medicinske fakultete (UL MF) sta  podpisala  dr. Dragan Kovačič, direktor Splošne bolnišnice Celje, in prof. dr. Igor Švab, dekan Medicinske fakultete Univerze v Ljubljani.

Podpis pogodbe: dr. Dragan Kovačič, direktor Splošne bolnišnice Celje, in prof. dr. Igor Švab, dekan Medicinske fakultete Univerze v Ljubljani.

Dr. Igor Papič, minister za visoko šolstvo, znanost  in inovacije: »Vesel sem, da se s slavnostnim podpisom pogodbe o sodelovanju med Splošno bolnišnico Celje, za katero upam, da se bo v bodoče preimenovala v Splošno univerzitetno bolnišnico, in Medicinsko fakulteto Univerze v Ljubljani dogaja širitev področja izvajanja kliničnih vaj na splošno bolnišnico v Celju. Razumem, da je to bil doslej eden glavnih problemov širitve oziroma povečevanja vpisnih mest na Medicinski fakulteti v Ljubljani. Dejstvo je, da ima Univerzitetni klinični center v Ljubljani svoje omejitve, zato zelo pozdravljam ta koncept širjenja na bolnišnice večjih središč izven Ljubljane.«

Pričakuje se večja avtonomija pri odločanju o investicijah v visoko šolstvo, oziroma da s sredstvi  z investicijami  v visoko šolstvo razpolaga univerza sama.

Name  tega početja je, da se bodo v Kampusu Celje izvajali predavanja, seminarji, vaje in pouk v kliničnem okolju ob prisotnosti pacientk in pacientov. Prav tako bi v Splošni bolnišnici Celje prevzeli predvsem izvajanje kliničnih predmetov kirurgije in interne medicine. Pogodba opredeljuje tudi sodelovanje na znanstvenoraziskovalnem in strokovnem področju.

Prej  pa je treba pripraviti programa dela, na podlagi katerega se bo  dalo določiti, kdaj in katere vsebine, ter za koliko študentov, bo mogoče izvajati v Kampusu Celje.

Prof. dr. Igor Švab, dekan Medicinske fakultete Univerze v Ljubljani.

Obenem se na nek način garantira  karierno in akademsko  napredovanje brez da b menjali sredino. Pri vsem tem bo celjska občina šla na roko pri uvajanju študija medicine glede morebitnih prostorskih zadev in vse ostalo kar je  lahko v domeni mestne občine.

 

 

Matija Kovač, župan MO Celje

 

 

Velja prepričanje da gre za izjemno pomembno sodelovanje, ki bo pripomoglo k nadaljnjemu razvoju področja in bo imelo sinergijske učinke za Splošno bolnišnico Celje, Medicinsko fakulteto Univerze v Ljubljani, njene študente in ne zadnje za Mestno občino Celje ter celotno regijo. S projektom Kampus Celje bo tako ustvarjen prostor, kjer se bodo rojevale nove generacije strokovnjakov, pripravljenih na najzahtevnejše izzive sodobne medicine.

 

Če bi malo karikirali  “Celju, celjski bolnišnici, bodočim študentom, tudi učiteljem    ter njihovemu naprdku se obeta svetla prihodnost”

VTC

 

 

Mogoče vam bo všeč