Ali je dovolj kakovostne razprave in učinka na področju turizma in obrti? Se sprašujejo na MOS-u.
Pri SDS-ju pravijo so od nekdaj stranka, ki se zaveda pomena slovenskega gospodarstva. Zaveda se tega, da so hrbtenica slovenskega gospodarstva obrtništvo, mala in srednja podjetja,” je na Celjskem sejmu MOS dejal prvak opozicije Janez Janša. Zato tudi vsako leto se predstavniki obrtne zbornice Slovenije in predstavniki poslanskih skupin, vsekakor brez izjeme poslanska skupina SDS pregledajo stanje, predebatirajo kako narediti največ za obrtnike in male podjetnike, ki so dejansko ogrodje in nosilec gospodarskega napredka pri nas.
Na Ulici obrti je letos predstavljenih kar 15 poklicev, kar je največ doslej. To so: kuhar, natakar, pek, slaščičar, oblikovalec kovin-orodjar, strojni mehanik, zidar, tesar, izvajalec suho montažne gradnje, klepar krovec, polagalec talnih oblog, pečar-polagalec keramičnih oblog, optik tehnik, steklar, voznik in 5 različnih dejavnosti iz bogate tradicije domače in umetnostne obrti (kamnoseštvo, lončarstvo, slamnikarstvo, zlatarstvo in lesostrugarstvo).
Prav tako se tudi na področju turizma veliko dogaja zato tudi ne preseneča številčen obisk na posvetu o dodani vrednosti v turizmu. Med drugim ugotavljajo, da je pomembno omogočiti kakovostna doživetja, ki ne le privabljajo turiste, temveč jih tudi navdihujejo, da se vračajo, je bilo slišati.
Ali so ta doživetja kakovostna in vsebinsko bogata je drugo vprašanje. Premike na tem področju se lahko ugotavljajo samo na terenu in med uporabniki. Upam pa da si bodo do naslednjega MOS-a našli čas in delali na empiriki.
Vane T. Costa