Replika Mona Lize prodana za 2,9 milijonov evrov
Evropski zbiralec je včeraj na dražbi hiše Christie’s v Parizu kupil repliko Da Vincijeve Mona Lize iz 17. stoletja za 2,9 milijonov evrov, kar je rekorden iztržek za reprodukcijo takšne slike.
Na mednarodni dražbi je sodelovalo 14 ponudnikov. V zelo kratkem času so ponudbe poskočile iz 500.000 na 2,4 milijonov evrov, nakar je v zadnjih minutah dražbe padla končna ponudba za 2,9 milijonov evrov.
Slika znana pod nazivom „Hekingova Mona Liza“ je dobila ime po zbiralcu kateri je repliko kupil leta 1950 in trdil da je to original, tista katera se hrani v muzeju Luvre v Parizu pa je pravzaprav ena od mnogih reprodukcij. Leta 2017 je na dražbi v hiši Kisti v New Yorku bila prodana Da Vincijeva slika „Rešitelj sveta“ (Salvator Mundi) za 450 milijonov dolarjev. Njena prodaja je porušila rekord na tovrstnih dražbah.
Avaz-roto press